04.11.2022.

Yeşilyurt Kent Konseyi'nde 'Mevlid-i Nebi Haftası' Özel Programı Düzenlendi

10.10.2022.

 

“Peygamber Efendimiz Bütün İnsanlık İçin En Büyük Yol Göstericidir”

Yeşilyurt Kent Konseyi’nde, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V.) dünyaya müjdelendiği gece olan Mevlid Kandili nedeniyle ‘Mevlid-i Nebi Haftası’ özel bir program düzenlendi.

Yeşilyurt Kent Konseyi Toplantı Salonunda düzenlenen programa; Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Cüreoğlu, Yeşilyurt İlçe Vaizesi Betül Doğan, Yeşilyurt Kent Konseyi Genel Sekreteri Alptekin Saran, Yeşilyurt Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Kibar Aslan ile çok sayıda kadın katıldı.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Cüreoğlu, “Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın dünyamızı şereflendirmesinin yıldönümünde bir Mevlid Kandili'ne daha hep birlikte ulaşmanın huzuru içerisindeyiz. Bu mübarek gün, af ve merhamet sahibi yüce Allah’a sığınarak günahlardan arınma, ilahi lütuf ve bereketlere erişebilme fırsatını yakalayabileceğimiz müstesna gecelerden biridir. Hz. Peygamberimiz (S.A.V) bütün insanlık için bir yol gösterici, ilahi bir nur, sönmeyen bir kandildir. Tüm insanlık için en güzel örnek olan Peygamber Efendimizi yakından tanımak ve çocuklarımızı O’nun sevgisi ile yetiştirmenin gayreti içerisinde olmalıyız. 23 yıllık peygamberlik süreci sonunda cahiliye devrinin karanlık günlerinden saadet asrının ve güneşinin tüm dünyayı aydınlattığını görüyoruz. Rabbim hepimize onun yürüdüğü yolda yürümeyi nasip etsin. Kandil günlerinin kardeşlik bağlarımızı güçlendiren müstesna günler olduğunu unutmamalıyız. Böylesine müstesna bir geceyi vesilesiyle Yeşilyurt Kent Konseyimizde düzenlenen Mevlid-i Nebi Haftası özel programına katılan tüm katılımcılara saygı ve şükranlarımı sunuyorum. Programları nedeniyle şu anda Ankara’da bulunan Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Çınar’ında selamlarımı sizlerle paylaşıyorum. Mevlid Kandilinin tüm insanlık için şefkat, sevgi, hoşgörü, adalet ve huzur ikliminin yaşanmasına vesile olmasını diliyorum. Bu güzel ve anlamlı etkinliği başarıyla organize eden Yeşilyurt Kent Konseyimize ve Kadın Meclisimize de teşekkürlerimi sunuyorum.” diye konuştu.

Yeşilyurt İlçe Vaizesi Betül Doğan tarafından Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in dünyaya gelişinin yıl dönümü olarak kutlanan Mevlid Kandili ile ilgili bilgiler paylaşıldı ve dualar edildi.

Program sonunda katılımcılara kandil simidi ve ‘Esma-i Nebi’ kitabı hediye edildi.